W module osiągnięć zawodowych wprowadza się opisy wydarzeń w karierze zawodowej naukowca, które nie są funkcjami pełnionymi przez pewien czas, ale są zdarzeniami w określonym punkcie czasowym. Wpisuje się tu między innymi osiągnięcia typu: nagrody i wyróżnienia, uzyskanie stopni i tytułów naukowych, specjalizacji, certyfikatów, itp. Rodzaj osiągnięcia oznacza się na rozwijanym drzewie. Ważne jest by np. nagrodę przypisać do właściwej kategorii. Większość nagród rektorskich za działalność naukową umieszcza się w kategorii – działalność naukowa lub naukowo-badawcza. W kategorii Nagrody, wyróżnienia podkategorii Inne nagrody zamieszczono nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, organizacyjne, całokształt dorobku badawczego. Typologia nagród i pozostałych osiągnięć zawodowych jest określona w słowniku może być rozszerzana i modyfikowana w zależności od profilu instytucji przez redaktora z podwyższonymi uprawnieniami.
...
Formularz opisu osiągnięć zawodowych składa się z pięciu zakładek:
...
W zakładce Dane podstawowe wprowadza się podstawowe dane odnośnie danego osiągnięcia. Trzeba określić priorytet osiągnięcia, powiązać z profilem osoby (laureata), której to osiągnięcie dotyczy oraz pełną nazwę osiągnięcia w co najmniej jednym języku. Ponadto należy określić jednostkę lub organ który, dane osiągnięcie przyznał oraz w którym roku to nastąpiło. Można podać nie tylko rok, ale dokładną datę. Jeżeli osiągnięcie stanowi nagrodę lub wyróżnienie to trzeba je scharakteryzować.
...
W polu warunkowo obowiązkowym Profil nagrody wprowadza się charakterystykę nagrody lub wyróżnienia. Oznacza się też poziom współpracy: indywidualna, zespołowa lub instytucjonalna oraz typ nagrody – krajowy lub zagraniczny. Dane te są obowiązkowe do przekazywania do systemu POL-on.
...
W zakładce Opisy należy oznaczyć dyscyplinę nauki oraz scharakteryzować osiągnięcie korzystając z pól opisu i słów kluczowych. Można załączyć i archiwizować pliki potwierdzające uzyskanie danego osiągnięcie.
...
W zakładce Powiązania można utworzyć odnośniki do innych osiągnięć, a także do patentów, projektów, raportów, prac dyplomowych czy publikacji powiązanych z wprowadzanym osiągnięciem.
...
Dwie ostatnie zakładki – Punktacja systemowa i Pola systemowe …
Instrukcja wprowadzania danych:
Zanim zacznie się wpisywać dany opis do bazy należy sprawdzić czy nie jest on w niej zarejestrowany. W tym celu:
Z menu “Funkcje Główne” wybierz “Osiągnięcia zawodowe (kariera)”
W pole wyszukiwawcze wpisz np. tytuł patentu
Kliknij „Szukaj”
Jeżeli dane osiągnięcie nie jest zarejestrowane w bazie to można je wprowadzić.
Wypełnianie pól formularza:
Z menu “Funkcje Główne” wybierz “ Osiągnięcia zawodowe (kariera)”
Kliknij “Nowy”
Wypełnić wszystkie pola obowiązkowe oznaczone gwiazdką lub jedno z pół oznaczone gwiazdką i literą.
Kliknij “Sprawdź poprawność”
Jeżeli system:
nie wyświetlił ostrzeżeń i błędów - kliknij “Zapisz”;
wyświetlił ostrzeżenia:
powróć do edycji rekordu - kliknij “Powrót do edycji”, popraw nieprawidłowości i kliknij “Sprawdź poprawność”, lub
kliknij “Zapisz” bez wprowadzania korekt
wyświetlił błędy:
popraw błędy i kliknij “Sprawdź poprawność”, kliknij “Zapisz”
/wiki/spaces/OMDOCS/pages/85918321
...