Moduł konfiguracji integracji z systemami zewnętrznymi

 

W wersji 3.1 do systemu zostało wprowadzone usprawnienie pozwalające na zarządzanie danymi dostępowymi do systemów zewnętrznych z poziomu interfejsu redaktora.

Dzięki wprowadzeniu tej funkcjonalności nie jest konieczne przekazywanie Wykonawcy nowych kluczy oraz wykonywanie restartów w celu zaktualizowania danych w pliku standalone.xml.

 

funkcjonalność jest stale rozwijana

 

Nowy moduł można aktywować przełącznikiem model.systemconfiguration. Ze względu na zawartość danych o charakterze wrażliwym (dane dostępowe do systemów), które mają wpływ na poprawne działanie systemu, moduł domyślnie dostępny jest wyłącznie dla użytkowników o roli superadmin. Po aktwacji przełącznika moduł pojawia się w Panelu redaktora w sekcji “Funkcje Administracyjne”.

przełącznik model.systemconfiguration
umieszczenie modułu w menu

 

Moduł pozwala na przeniesienie ustawień konfiguracyjnych dostępów do systemów zewnętrznych z pliku standalone.xml (zmiany w konfiguracji trzeba było dotychczas zgłaszać do wykonawcy, tak żeby podczas aktualizacji systemu nie zostały one nadpisane) do intrfejsu GIU po stronie Panelu redaktora.

 

Uwaga: system domyślnie najpierw sprawdza dane w pliku standalone.xml, więc w celu przeniesienia konfiguracji do nowego modułu należy usunąć odpowiednie wpisy w pliku.

 

W celu dodania konfiguracji należy kliknąć “Nowy”

 

Działanie to pozwoli na utworzenie wpisu zawierającego wszystkie niezbędne dane dostępowe do systemu zewnętrznego.

Wpisy muszą być zawarte albo w pliku standalone.xml, albo w module konfiguracji - usunięcie wszystkich danych dostępowych do systemów zewnętrznych z pliku standalone.xml, ale niedodanie ich w module konfiguracji spowoduje blokadę dostępu.

 

W pierwszym kroku należy wskazać jednostkę, dla której wprowadzane są dane dostępowe - w przypadku instalacji systemu Omega-PSIR na jednej uczelni należy wybrać jednostkę główną. Jeśli system Omega-PSIR obsługuje jednocześnie kilka uczelni, należy z drzewa afiliacji wybrać właciwą jednostkę.

 

Następnie można wybrać, czy wprowadzane będą dane dostępowe do systemu zewnętrznego, czy do serwera pocztowego.

W formularzu danych serwera pocztowego należy uzupełnić pola zgodnie z konfiguracją serwera w jednostce.

 

W formularzu danych uwierzytelniających w pierwszym kroku należy wskazać, do jakiego systemu dane będą wprowadzane.

 

 

Następnie w formularzu należy uzupełnić odpowiednie dane - poniżej przedstawiono przykładowe systemy wraz z polami, które muszą być dla nich uzupełnione w celu poprawnej konfiguracji.

 

 

Wartość baseUrl jest inna dla połączeń z PBN w wersji produkcyjnej i demo.

Dla demo to: https://pbn-micro-alpha.opi.org.pl/api/v1/

Dla wersji produkcyjnej to: https://pbn.nauka.gov.pl/api/v1/

(według stanu na wrzesień 2021)