Optymalizacja oceny dorobku

Moduł optymalizacji oceny dorobku jest dostępny z profilu dyscypliny w zakładce Ewaluacja, jeśli w systemie jest aktywny przełącznik slotsSolver.

 

Po uruchomieniu modułu wyświetlany jest ekran z parametrami do ewaluacji dyscypliny:

Rys. 1 Ekran parametrów wejściowych

 

Parametry te są pobierane z rekordu ewaluacji z podrekordu dyscypliny. Jeżeli któryś z parametrów jest błędny, należy wprowadzić odpowiednie zmiany w tym podrekordzie (por. https://omega-psir.atlassian.net/wiki/spaces/OM/pages/1139507280). Jeżeli natomiast celem uruchomienia obliczeń jest przeprowadzenie symulacji na danych hipotetycznych, można przed uruchomieniem obliczeń ręcznie zmienić odpowiednie parametry na wyświetlonym wyżej ekranie.

Po uruchomieniu obliczeń, które mogą trwać 1-2 minuty, system wyświetla ekran z uzyskanymi wynikami:

Parametry wejściowe

W zakładce tej przechowywane są parametry wejściowe, jak na rys. 1. Można je zmodyfikować i ponownie zapuścic obliczenia

Wynik

W tej zakładce zlokalizowanych jest szereg podzakładek związanych z wynikiem obliczeń.

Debugowanie

Zakładka Debugowanie zawiera zbiór danych (udziałów) przekazany do modułu optymalizatora.

Parametry

W tej zakładce przytoczone są parametry (w trybie odczytu), przekazane do obliczeń.

Ostrzeżenia

Zakładka Ostrzeżenia przedstawia ostrzeżenia związane z danymi. W przypadku gdy w bazie danych znajdują się osoby “z pogranicza” dla algorytmu optymalizacji, np. doktoranci zatrudnieni w jednostce, system przyjmuje korzystniejszą interpretację, listując w zakładce nazwiska pracowników-doktorantów.

Pod tą zakładką pokazywany jest wynik optymalizacji wyniku oceny osiągnięć w oparciu o przesłane sloty wszystkich uprawnionych pracowników, np.:

 

Optymalizacja oświadczeń

Kolejna “sekcja”, to funkcje poprawy wyniku poprzez optymalizację oświadczeń. Optymalizacja oświadczeń jest możliwa, jeżeli istnieją wśród autorów tacy, których dorobek przekracza próg 4ch udziałów. W takim przypadku wieloautorskie prace, które nie mogą być wzięte pod uwagę w obliczeniach wartości osiągnięć dyscypliny mogą dać więcej punktów współautorom, o ile “zablokowany” autor zrezygnuje ze swoich udziałów, tj. nie zgłosi odpowiednich publikacji w swoim oświadczeniu. Istnieją dwa mechanizmy optymalizacji oświadczeń:

  1. ręczny (polegający na ręcznym iteracyjnym uruchamianiu optymalizatora)

  2. automatyczny - polegającym na wykonaniu iteracji optymalizacji przez program optymalizatora

Dokładniejsze wyjaśnienie działania optymalizacji oświadczeń przedstawimy dalej (https://omega-psir.atlassian.net/wiki/spaces/OM/pages/1209467048), po omówieniu pozostałych zakładek, ponieważ zawarte tam informacje dobrze ilustrują pomysł optymalizacji oświadczeń:

  1. https://omega-psir.atlassian.net/wiki/spaces/OM/pages/1207074842