Zasadnicze pola opisu bibliograficznego to:
autor, redaktor, tytuł, język, data wydania, dane wydawcy, paginacja, ISBN, DOI, URL, plik z PDF, okładka, streszczenie w jęz. polskim i angielskim, słowa kluczowe w jęz. polskim i angielskim.
Może da się tu zrobić spis treści wewnętrzny????
“Autor”, “Redaktor”
w polu autor powinni być wpisani wszyscy autorzy z jednostki oraz obowiązkowo pierwszy autor publikacji
pola są indeksami. Oznacza to, że danych autorów można wybrać jedynie z istniejącej listy (kliknij w polu i zacznij wpisywać nazwisko, następnie wybierz z listy profil odpowiedniej osoby)
jeżeli autor jest z naszej uczelni, wówczas zostaje ściągnięta do rekordu struktura opisująca autora. Obejmuje ona imię, nazwisko, afiliację, zadeklarowane dyscypliny, aktualny status w uczelni itp. Jeżeli chcemy tą strukturę wyświetlić, wówczas należy najechać kursorem na danego autora i kliknąć pole „Rozwiń/Edytuj”,
...
wpisujemy „z ręki”
podając liczbę stron publikacji nie wprowadzamy oznaczeń typu s, ss, system sam dodaje oznaczenie skrótu paginacji w odpowiedniej wersji językowej,
dla artykułu czy rozdziału podajemy zakres stron np. 112-145,
dla publikacji jednostronicowych (np. streszczenie, wprowadzenie w książce, itp.) podajemy np. 15-15
dla publikacji macierzystych (monografii, encyklopedii, słowników itp.) podajemy ilość stron np. 567
numery stron podajemy zgodnie z oznaczeniem w publikacji (było: zawsze za pomocą liczb arabskich, także wówczas, gdy w książce są one podane za pomocą liczb rzymskich (to jest niezgodne z zasadami opisu, zresztą nam to już wytknięto wiec poprawiłam)
Licencja
jest to pole, w którym określa się na jakiej licencji dana praca została opublikowana. Określa się ją zawsze po uzgodnieniu z autorem. Kliknij pole “Dodaj nowy” w polu licencja, aby dodać informacje na jakich zasadach dany autor opublikował swoją pracę.
...