Skip to end of banner
Go to start of banner

Materiały niepublikowane

Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

Version 1 Current »

W zakładce Materiały niepublikowane należy wprowadzać opisy prac innego typu, niż te uwzględnione formularzach w zakładkach Książki oraz Artykuły i rozdziały (w tym materiały konferencyjne). Mogą to być materiały takie jak: sprawozdanie, prezentacja, dokumentacja, poster.

Przed rozpoczęciem wprowadzania danych należy sprawdzić, czy dany rekord nie jest już w bazie zarejestrowany. Więcej w rozdziałach Wyszukiwanie przez formularz i Wprowadzanie danych

Elementy opisu bibliograficznego zostały umieszczone w zakładach:

Ogólne zasady opisywania publikacji zostały omówione w rozdziale Wprowadzanie danych

Podstawowe pola w zakładkach zostały opisane w rozdziale Pola w formularzach

Poniżej omówiono pola, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wprowadzaniu danego typu publikacji

  • przypadku dokumentów niepublikowanych polem wymaganym jest jedynie Tytuł, ale jeżeli mamy więcej informacji, wówczas należy je wprowadzić do bazy, to to aby jak najpełniej opisać dokument.

 W zakładce Dane podstawowe dostępne są następujące pola:   

Wprowadzamy tu m.in. materiały, które nie zostały opublikowane w formie książki (z ISBN), czy zeszytu specjalnego, nawet jeżeli mają numer DOI, ale zostały zamieszczone:

  • na stronach internetowych, np. pokonferencyjnych

  • w ogólnodostępnych repozytoriach (np. ArXiv)

W tym przypadku wybieramy odpowiedni rodzaj np. referat wygłoszony, jeżeli był zaprezentowany na konferencji, seminarium, warsztacie.

Przy wprowadzaniu opisów materiałów niepublikowanych typu: referat wygłoszony, prezentacja, poster, streszczenie należy pamiętać o powiązaniu z obiektem typu Konferencja (wydarzenie). Więcej w rozdziale Konferencje - wydarzenia

Jeżeli materiał niepublikowany jest zamieszczony na stronie w internecie zaleca się podanie adresu w polu URL. W przypadku raportu archiwizowanego w publicznym repozytorium (ArxiV), wskazane jest podanie adresu URI (Uniform Resource Identifier) dokumentu w polu URL

W pole Data powstania można wpisać rok, np. w którym poster został zaprezentowany na konferencji lub rok udostępnienia witryny w internecie.

Jeżeli praca została przygotowana w ramach projektu, wówczas w polu projekt należy utworzyć odpowiednie powiązanie. Więcej w rozdziale Moduł obsługi projektów badawczych

Zakładka Opisy

Podajemy tu dodatkowe informacje opisujące treść publikacji oraz metadane ułatwiające użytkownikowi odszukanie jej w bazie.

Zakładka Powiązania

Można tu połączyć daną publikację z innymi informacjami dostępnymi w bazie, takimi jak: projekt, książka, dane badawcze.

Zobacz też:

Typy wprowadzanych danych

Prezentacja i wyszukiwanie danych

  • No labels