Skip to end of banner
Go to start of banner

Chmura tagów

Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 2 Current »

Jednym z elementów wizualizacji dorobku w systemie OMEGA-PSIR jest chmura tagów. Jest ona pokazywana na profilach jednostek oraz ludzi (por. rysunki poniżej) i charakteryzuje w sposób syntetyczny tematykę badań jednostki czy naukowca.

Chmura tagów na profilu naukowca jest uśrednieniem wektora słów kluczowych wszystkich jego publikacji. Słowa te są brane nie tylko z pól słów kluczowych, ale też z treści dokumentów zdeponowanych w repozytorium, a waga tych słów zależy od “oceny” publikacji (np. IF czasopisma, cytowalność) oraz od częstości występowania.

Chmura tagów na profilu jednostki jest “uśrednieniem” chmur tagów poszczególnych naukowców afiliowanych przy tej jednostce.

Chmury tagów tworzone są automatycznie w trakcie działania systemu. Ich proces tworzenia zaczyna się od utworzenia chmur tagów naukowców. W celu przyśpieszenia pojawienia się chmur tagów w początkowym okresie działania systemów proces tworzenia chmur tagów można przyspieszyć inicjując zadanie tworzenia chmury dla wybranej grupy użytkowników.

Jest także wyświetlana na ekranie wyszukiwania ekspertów.

Moduł schedulera pozwala „zaprogramować” zadania do wykonania cyklicznego w terminach dogodnych dla systemu. Może to być aktualizacja cytowań w jednej z baz, może też być to aktualizacja danych dotyczących czasopism, czy też komunikacja z inną instancją bazy wiedzy.


  • No labels