Przed rozpoczęciem wprowadzania danych należy sprawdzić, czy dany rekord nie jest już w bazie danychzarejestrowany. Najbardziej pewnym sposobem weryfikacji/identyfikacji duplikatu jest identyfikator zewnętrzny.
W przypadku osoby może to być numer ORCID. Mniej pewnym, ale także dobrym sposobem będzie szukanie wg. wyszukiwanie według nazwiska.
W przypadku publikacji istotnym identyfikatorem jest DOI, dlatego zaleca się weryfikowanie duplikatu publikacji przez wyszukanie za pomocą numeru DOI. Jeżeli takie wyszukiwanie nie daje efektu, zaleca się także zweryfikowanie duplikatu przez wyszukiwanie poprzez tytuł.
...
d) poprzez import danych z pliku w formacie BibTeX lub RIS
Podpunkt a “a” został omówiony w rozdziale Typy wprowadzanych danych [roboczy]
Podpunkty b“b”-d ”d” zostały omówione w rozdziale 7. Importowanie danych do Bazy Wiedzy [roboczy] .
...
przy wprowadzaniu danych korzystaj ze wszystkich z dostępnych indeksów. W przypadku publikacji są to indeksy: indeksy
autorski: (autor i autor instytucjonalny),
języki,
czasopisma i serie,
konferencje (wydarzenia),
konferencje (tytuł),
kraje,
obszary, dziedziny, dyscypliny nauki,
kierunki studiów,
specjalności
;
Indeksy mogą być rozszerzane w zależności od potrzeb i uprawnień przez redaktorów i redaktorów z podwyższonymi uprawnieniami. Więcej na ten temat w rozdziale 6. Funkcje pomocnicze - indeksy i słowniki [roboczy]
sprawdź, czy dane pomocnicze są wpisane do bazy, jeśli nie – zgłoś to rozszerz indeks lub zgłoś taką potrzebę do osoby odpowiedzialnej za te dane – tj. do administratora aplikacji; w przypadku artykułu mogą to być takie dane jak:
tytuł czasopisma,
nazwa serii
,
tytuł konferencji.
w formularzach do wpisywania danych pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką:
...
Jeżeli pole obowiązkowe nie zostanie wypełnione, pojawi się komunikat wyróżniony czerwonym kolorem – “Wartość jest wymagana” - czy nie powinny tu być też te inne mniej kluczowe nieprawidłowości?
...