Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Podstawowymi narzędziami analitycznymi są raporty i tabele przestawne, opisane w podręczniku redaktora
(Raporty). Poniżej opiszemy jedynie sposoby wykorzystania predefiniowanych raportów i tabel w procesie weryfikowania danych związanych z walidacją dyscypliny.

Udziały jednostkowe autora

Dostęp do tabeli prezentującej własne udziały jednostkowe ma każdy autor po zalogowaniu. Celem tej tabeli jest W systemie predefiniowane są raporty, które pozwalają zweryfikować stan wykorzystania udziałów jednostkowych. W szczególności zdefiniowane są dwa warianty takich raportów:

  1. raporty do autoweryfikacji - raport jesty dostępny dla naukowca w jego profilu, a jego celem jest
    auto-weryfikacja, czy wszystkie publikacje są objęte parametryzacją i jaki jest potencjalny efekt dorobku autora w procesie ewaluacji.

  2. raporty dostępne dla odpowiedzialnych za poszczególne dyscypliny - raporty te pokazują zbiorcze tabele publikacji autorów wchodzących w skład dyscypliny.

Autoweryfikacja

Dostęp do tabeli prezentującej własne udziały jednostkowe ma każdy autor po zalogowaniu. W celu weryfikacji czy cały dorobek autora jest przewidziany do uwzględnienia w ewaluacji należy wywołać raport z zaznaczonym wyborem
Uwzględnij publikacje pomijane przy ocenie parametrycznej (por. rysunek poniżej):

...

W wyniku aktualizacji otrzymujemy tabelę podobną do tej z Rys. 1, ale z dodatkową kolumną:

...

...

Tabele zbiorcze dla dyscypliny

Te tabele można uzyskać przez wyszukanie wszystkich autorów w całej dyscyplinie (wyszukiwanie z panelu redaktora), lub też przez wybór raportu Udziały jednostkowe z profilu danej dyscypliny. Forma tabeli jest taka sama jak dla tabeli dla pojedynczego autora. Również w tym przypadku istotne jest zweryfikowanie kategorii publikacji w oświadczeniu 3.

Lista potencjalnych autorów N0