/
Instrukcja dla Kierownika Projektu

Instrukcja dla Kierownika Projektu

Kierownik projektu jest odpowiedzialny za uzupełnianie informacji o kierowanym projekcie w zakresie:

  1. weryfikacji opisu projektu

  2. uzupełnienia rekordu projektu o współwykonawców

  3. uzupełnianie na bieżąco oraz w końcowej fazie projektów informacji o efektach związanych z realizacją projektu.

Zazwyczaj informacje (1-3) realizowane są po otrzymaniu maila z uczelnianego ośrodka obsługi projektów, zaleca się jednak aby zadanie (3) realizowane było na bieżąco w miarę pojawiania się efektów projektów.

W celu wypełnienia /uzupełnienia opisu projektu (1-2), kierownik projektu może uzyskać dostęp do formularza jedynie poprzez uzyskanie maila z Ośrodka Obsługi Projektów, zawierającego link do edycji rekordu projektu. Link ten pozwala edytować zwykle następujące elementy:

  1. Opis projektu w językach polskim i angielskim (pola Streszczenie projektu w języku polskim oraz Streszczenie projektu w języku angielskim) w zakładce Dane Podstawowe (rys. 1)

    Rys. 1. Pola opisu projektu
  2. W zakładce Dane dodatkowe (Rys. 2) można uzupełnić informacje o podjednostkach w których realizowany jest projekt (np. mozna dodać instytut(y), katedrę/katedry współrealizujące projekt. Ponadto można dodać współwykonawców

  3. Jeżeli instalacja bazy wiedzy gromadzi i prezentuje profile zespołów naukowo/badawczych, czy kół naukowych, w zakładce tej można także dodać zespół (w polu Zespół), spowoduje to pojawienie się informacji o projekcie w profilu zespołu,

    Rys. 2. Zakładka Dane dodatkowe
  4. W zakładce Efekty Projektu (Rys. 3) w końcowej fazie należy opisać ogólnie efekty projektu

Uwaga: Z uwagi na to, że system automatycznie doda do opisu projektu wszystkie podłączone projekty, opis efektów projektów nie powinien zawierać szczegółowych danych bibliograficznych zrealizowanych publikacji, ani też patentów, raczej powinien to być opis merytoryczny, ze wskazaniem osiągnięć.

 

Przykład opisu pokazany jest poniżej

W ramach realizacji projektu opracowano i przetestowano w warunkach rzeczywistych demonstrator technologii radaru obrazującego z syntetyczną aperturą (SAR), który pracuje na częstotliwości 35GHz i pozwala na uzyskanie w czasie rzeczywistym obrazów o rozdzielczości 15cm x 15cm.

 

Efekty praktyczne:

Efektem praktycznym realizacji projektu jest sprawdzony w warunkach rzeczywistych radar pasma Ka (35GHz) z syntetyczną aperturą SAR pozwalający na tworzenie w czasie rzeczywistym zobrazowań radarowych powierzchni Ziemi o rozdzielczości 15cm x 15cm. W ramach realizacji projektu przeprowadzono badania i kalibrację systemu w warunkach laboratoryjnych jak również szereg badań systemu w locie z wykorzystaniem statku powietrznego. Jako nośnik radaru użyto komplementarnego do latającego laboratorium Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych (ITWL) nośnika badawczego. Opracowany demonstrator radaru SAR zintegrowany został na samolocie w zasobniku podwieszonym. Wykonawcy oceniają zaawansowanie technologiczne opracowanego demonstratora radaru SAR na poziomie 6-7 w skali 0-9, gdzie 9 oznacza przebadany prototyp gotowy do produkcji. Aby uzyskać najwyższy poziom technologiczny należałoby przeprowadzić proces wdrożenia opracowanej technologii.

Działania popularyzatorskie:

Opracowano specyfikacje techniczną radaru ìSAR na potrzeby wystawy realizowanej przez ITWL na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO) 2014.

Zaleca się zagnieżdżanie materiałów multimedialnych w treści opisu projektu, jak też w opisie efektów (ilustracje, linki do filmów (np. w YouTube).

Podłączenie publikacji, patentów, produktów i wdrożeń do efektów projektu należy realizować tak, jak to opisano w sekcji Przypisanie efektów realizacji projektu do projektu