Wyszukiwanie wydarzeń
Użytkownicy mają dostęp do wydarzeń
z menu głównego, opcja Upowszechnienie nauki, funkcja Wydarzenia.
z profilu jednostki organizującej seminarium (wydziału, instytutu, katedry)
W przypadku opcji (1) wywołanie funkcji wydarzeń prowadzi do ekranu z funkcjonalnością wyszukiwania prostego:
Wydarzenia są uporządkowane według daty wydarzenia. W polu wyszukiwania można zadać pytanie obsługiwane w standardowy sposób poprzez wyszukiwanie tekstowe. Może to być słowo (słowa) kluczowe określające tematykę, bądź terminy znajdujące się w tytule, w opisie (abstrakcie). Można też wyszukiwać po wśród wydarzeńaktywnych lub w wydareniach historycznych.
Znajdujące się po lewej stronie ekranu filtry pozwalają dodatkowo ograniczyć odpowiedź do wydarzeń:
planowanych w najbliższym czasie
pojedynczych, czy też organizowanych w ramach serii (np. seminariów wydziałowych)
lokalnych, czy też oznaczonych jako międzynarodowe (z lektorem z zagranicy, czy tez adresowane do słuchaczy zagranicznych)
z danym prelegentem
organizowanych przez wskazanego naukowca
Ponadto, przez wybór określonych jednostek w drzewie afiliacji możliwe jest zawężenie wyników wyszukiwania do wydarzeń organizowanych w określonych jednostkach.
Jeżeli w wyniku wyzukiwania są takie wydarzenia które chcemy prenieść do kalendarza, można je zaznaczyć, wybrać raport Kalendarz i pobrać w formacie Kalendarz
. W celu zapisania terminów w swoim kalendarzu, pobrany plik należy otworzyć na swoim komputerze z użyciem aplikacji kalendarza.
Jeżeli użytkownik jest zainteresowany określonym wydarzeniem, może wejść w opis wydarzenia poprzez kliknięcie na tytule wydarzenia, wówczas system pokazuje ekran jak na rysunku poniżej. Użytkownik ma możliwość wygenerowania i ściągnięcia na swój komputer pliku ics, który można zaimportować do własnego kalendarza (1). Może też wysłać e-mail do prelegentów (2).